S čím pomůžu


Bolí mě ______.

Pokud máte chronické bolesti zad, kloubů nebo třeba i hlavy, je šance, že to souvisí s Vaším držením těla. Svaly jsou přetížené, nevědí zda mají stabilizovat nebo se hýbat, vytvářejí se spoušťové body a prostě se cítíte mizerně. Masáže pomáhají jen krátkodobě, cvičení Vás ničí, běhání je utrpení a nevíte jak z toho ven. Když přijdete ke mně, cílenými cviky uvolníme přetížené struktury, tak aby se bolest už během jednoho cvičení zmírnila nebo odezněla. Rozdíl oproti masážím je ten, že cvičením se bolesti zbavíte permanentně. Rozdíl oproti jiným druhům cvičení je tem, že začínáme od naprostých základů držení těla, aktivace hlubokého stabilizačního systému a kombinujeme metody Dynamické neuromuskulární stabilizace prof. Koláře a Švýcarského pohybového konceptu Spiraldynamik.

Jsem ajťák, právník, pracuji v korporátu, studuji nebo prostě jen furt sedím a občas se snažím hýbat.

Poradím, jak zařídit, aby Vás sedavý způsob života neničil. Upravím Vám pracovní místo dle zásad správného držení těla. Dám kompenzační cviky a doporučím vhodné pohybové aktivity. abyste si neprohlubovali dysbalance vycházející ze sedavého způsobu života. Vytvořím pro Vás specifické domácí úkoly a pravidelné cvičení, které Vás připraví na to, aby Vás nic nebolelo, až bude chtít vykonávat náročnější sportovní aktivity nebo si jen vyjít na delší procházku.

Jsem profesionální sportovec

Analýzou Vašich pohybových vzorců zjistíme, zda funguje HSS v klidu i v zátěži, zjistím kde máte omezení a kde může hrozit zranění z přetížení. Identifikujeme možné problémy ve Vaší fyzické přípravě a držení těla, upravíme vaše kompenzační cviky a přidáme cviky pro optimalizaci výkonu ve Vašem sportovním odvětví pomocí principů DNS. Hlavní přínos chození na mé konzultace bude prevence zranění, srovnání pohybových dysbalancí negativně ovlivňujících výkonnost a hlubší poznání Vašeho těla.

Jsem běžec

Je jedno, zda s běháním právě začínáte, běháte pravidelně ráno nebo se připravujete na závody. Poradím s funkčním rozcvičením specificky vytvořeným pro Vaše pohybové schopnosti, stejně jako s kompenzačními cviky po Vašem běhu. Cílenými cviky zařídíme postupné odstranění bolestí při běhu (lýtka, holeně, stehna, hrudník, ramena). Díky specifickým cvikům jak na nohy, tak hrudník dokážu zařídit, že se Vám bude běhat lépe a jednodušeji už po prvním zacvičení za využití principů Spiraldynamik.

Jsem gymnasta, tricker nebo dělám bojová umění.

Prevence zranění, kompenzační cvičení, funkční mobilita. S tím vším mohu pomoci. Bez kompenzačních cvičení, nestability středu a funkční mobility hrozí zranění z přetížení. Poradím i s kopací a úderovou technikou za využití principů Spiraldynamik. V případě, že jste sestaváři, rozeberu s Vámi sestavu, najdu chyby a společně upravíme techniku dle principů správného držení těla. Jako bývalý Taekwondista a (snad ještě ne bývalý) Tricker mohu zaručit výrazně lepší umístění v závodech a zlepšení techniky, pokud použijete tyto principy.

Cvičím jógu, pilates nebo aerobik

Nabízím 100% osobní přístup. Vysvětlím principy pohybu a ukáži správné provedené cviků. Zjistíte své největší slabiny, proč některé cviky u Vás fungují nebo nefungují. Dám Vám zjednodušené varianty cvičení na doma, které budou cílené přímo pro Vaše tělo. Zařídím, abyste cvičili bez rizika zranění nebo přetížení a byli si sami schopni kontrolovat techniku ve skupinových lekcích.

Jsem v důchodu

Vždy trénuji dle schopností mého klienta. I pokud Vám je 88 let, stále se dá pracovat na zlepšení kvality pohybu. Už to asi nepůjde jako ve 20, ale kde je vůle, tam půjde vidět zlepšení. Cílem nebude dokonalé srovnání těla, ale řešení největších  bolestí a problémů spojené s aktuálním stavem. Pokud jste stále schopni chůze, (i s bolestmi) můžete cvičit se mnou. Jednoduchými  šetrnými pohyby spojené s manuální terapií zařídím, aby jste se cítili lépe.

Jsem tlustý hubeňour

Pokud nemáte nadváhu, ale když se na sebe podíváte do zrcadla, vidíte se tak nějak rozplizle s vypouklým břichem, jedná se o kombinaci vadného držení těla a malého svalového tonu. Jste prakticky ideální klient pro mou praxi a s pravidelným cvičením můžeme dosáhnout, že za pár měsíců budete se stejnou vahou vypadat výrazně lépe. Není třeba upravovat jídelníček, jen trochu poupravit pohybové stereotypy. Nejen, že budete vypadat výrazně lépe, budete se i výrazně lépe cítit.

Jsem tlustý.

Budu se snažit najít opravdovou příčinu Vaší obezity, identifikovat špatné návyky a postupně Vás vzdělávat. Nebudu Vám dávat 101 receptů a kalorickou tabulku. Budu naslouchat Vašim problémům, budu Vás podporovat ve Vašem boji proti obezitě, budu Vám dávat konkrétní úkoly a budu se snažit, abyste zhubli po malých udržitelných logicky navazujících krůčcích, protože to je jediný způsob, jak zhubnout trvale. Pokud se ukáže, že příčina obezity je spíše psychologická, bude lepší navštívit psychoterapeuta. Pokud se ukáže, že by příčina mohla být zdravotní doporučím nutričního poradce. Pokud však půjde „jen“ o změnu návyků, jsem schopen pomoci.

Zvedám činky!

Poradím, jak správně používat stroje s optimální aktivací středu těla, aby nehrozilo zranění nebo přetěžování. Zajdu s Vámi do fitka dle Vašeho výběru (v Praze). Osobní konzultace trvá 1,5 hodiny. Do detailu vysvětlím techniku a projdu ji s Vámi tak, abyste dále mohli cvičit sami bezpečně. Tato služba je mimo běžný ceník. Účtuji si 890,- za 1,5 hodiny plus vstup do fitka.

Jsem po operaci a mám předepsané fyzio

Důrazně doporučuji první navštívit Vašeho fyzioterapeuta. On Vás dá jakž takž do pořádku, abyste mohli fungovat. Já nastupuji ve chvíli, kdy je potřeba odstranit hlavní příčinu, díky které ke zranění došlo (pokud šlo o únavové zranění), aby se zranění už neopakovalo. Dále pomohu ke srovnání držení těla a odstranění kompenzačních vzorů, které se vytvořily, aby ulevily zraněnému místu (a přetěžují zase jinou část těla).

Přidej se k nám
Dostávejte upozornění na nové články o zdravém pohybu, jak si pomoci od bolesti a plné dalších tipů jak jak si bezbolestně užívat pohyb. Plus se jako první dozvíte o seminářích, workshopech nebo slevách.
Nesnášíme spam. Vaše e-mailová adresa nebude nikdy s nikým za absolutně žádných okolností sdílena